UEFA ia bën me dije “rrezikun” Maqedonisë së Veriut, poston një video të Arbër Zenelit!

Sonte me  fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së play-offit të Ligës së Kombeve.

Edhe pse me mungesa të shumta, Challandes do të mundohet që sot ta zgjedh 11-shen më të mirë që ka në dispozicion, shkruan IndeksOnline

Ndërkaq, pak para ndeshjes historike, faqja e UEFA-s në “Twitter” ia ka bërë me dije Maqedonisë së Veriut, se Kosova nuk është kundërshtari i lehtë, pasi në skuadrën e tyre është Arbër Zeneli.

Përmes një video të video të Zenelit, UEFA e ka paralajmëruar Maqedoninë se Kosova ka një super-lojtar që do të bëjë më të mirën sot.