Gjithçka duhet të dini për Ujmanin: 85% është në Kosovë, 15% ...

Kanë kaluar shumë vite nga përplasja ushtarake e grekëve me pushtuesit ...

Dukuri e pazakontë dhe e frikshme javën e kaluar ku në ...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se Serbia është në një ...

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë serbe për Kosovën, Marko ...

Përpos temperaturave të larta, shumë prej nesh ndihen më rehat nëse ...

Kosova edhe pse një vend i vogël që ka pak më ...

Bitcoin ka arritur vlerën më të lartë brenda një viti të ...

Teksa pandemia e koronavirusit po bëhet një normalitet me njerëzit, distanca ...

Franca urdhëroi forcat e Mesdheut lindor t’u vijnë në ndihmë trupave ...

Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë. Vitet që shkuan ...

Nëse po e lexoni këtë, me siguri jeni një nga shumë ...

Një rrahje ka ndodhur sot në qendër të qytetit të Mitrovicës ...

Otava zyrtare është angazhuar të blejë një flotë të plotë të ...

Fusha ku kultivohen palmat në Arabinë Saudite në qytetin Al-Qassim ka ...

Turqia njoftoi sot se do të ndërpriste projektin për eksplorimin e ...

Kosova po punon që të integrojë kapacitetet shëndetësore të Forcës së ...

Kreu i KOM-it, Kryepeshkopi Stefan, i dërgoi letër mbështetje Patrikanit Bartolomej ...

Maqedonia e Veriut do të diskutojë ndryshimet në Kodin Zgjedhor teksa ...

Arqipelagu norvegjez në Arktik, Sualbard, dje e rrëzoi rekordin absolut me ...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar pjesëtarin e forcave ...

Mercedes Benz S-Class është një ndër më të mirët e firmës.Modeli ...

Ka qenë një periudhë e ngarkuar për të gjithë dhe shumë ...

Produktiviteti është shumë i rëndësishëm në botën e sotme që lëviz ...

Vassilyev dhe gruaja e tij e parë mbajnë rekordin e fëmijëve ...

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka bërë Vlerësimin e Popullsisë ...

Ajo peshë e tepërt është shumë e lidhur me shëndetin tonë, ...

HELIKOPTERËT BLACK HAWK, NËNSHKRUAJNË MINISTRJA E MBROJTJES OLTA XHAÇKA DHE AMBASADORJA ...

100 vjet nga vrasja e Esad Pashë Toptanit nga AVNI RUSTEMI. ...

Një përmbledhje vizive se sa të sigurta janë vendet dhe rajonet ...

Joshua dhe Fury rane dakorde per dyluftimin mes tyre,tha të mërkurën ...

Vdekja e një aktivisteje të re anti-racizëm po hetohet nga policia ...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se ai gjithmonë angazhohet ...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim shefin ...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në ...

Dokumenti jo-formal që fliste për ndryshim kufijsh në Ballkanin Perëndimor, po ...

Me një motor të vetëm, aeroplani i epokës së Luftës së ...

“Future Nostalgia” po qëndron në ‘top listën’ e Spotify. Dua Lipa ...

Barcelona mesa duket ka siguruar shërbimet e yllit të Manchester Cityt, ...

Kryetari i Odës së hotelerisë dhe turizmit të Kosovës, Hysen Sogojeva ...